پرتو درمان صمیمی

لوگوی پرتو درمان صمیمی
نمایندگی انحصاری کمپانی های کندلا و فوتونا در ایران
نمایندگی انحصاری کمپانی های کندلا و فوتونا در ایران
نمایندگی انحصاری کمپانی های کندلا و فوتونا در ایران

فوتونا | Fotona

لیزر فوتونا - fotona

فوتونا از نگاه متخصصین

کمپانی فوتونا با 50 سال سابقه درخشان از جمله برترین کمپانی های ساخت لیزر در جهان شناخته می شود.

کمپانی فوتونا به عنوان سازنده موثرترین دستگاه های لیزر جوانسازی پوست و زیبایی در دنیا شناخته می شود.

لیزر فوتونا برنده جایزه بهترین سیستم زیبایی در سال های 2018 / 2015 می باشد.

از محبوبترین دستگاه های لیزر کمپانی فوتونا می توان به دستگاه لیزر فوتونا SP dynamis و فوتونا Star Walker  و فوتونا Light Walker  اشاره کرد.

دستگاه لیزر فوتونا مدل SP dynamis  برای درمان های جوانسازی ، زیبایی و درمان بیماری پوستی مورد استفاده قرار می گیرد.

دستگاه لیزر فوتونا مدل Star Walker  برای پاک کردن تاتو و رفع لک های پوستی  کاربرد بسیار موثری دارد .

دستگاه لیزر فوتونا مدل Light Walker  پرقدرت ترین و پر سرعت ترین لیزر دندانپزشکی در دنیا می باشد ، که قابلیت استفاده هم زمان بر روی بافت نرم و سخت  را دارد.

لیزر فوتونا مدل SP dynamis دارای 2 طول موج Er:YAG ( 2940 nm)  و  Nd:YAG (1064 nm) می باشد .

دستگاه لیزر فوتونا SP dynamis  دارای 50 درمان تایید شده FDA  است . دستگاه لیزر فوتونا SP dynamis به دلیل نداشتن مواد و قطعات مصرفی کم هزینه ترین و مقرون به صرفه ترین دستگاه لیزر جوانسازی دنیا می باشد ، به عنوان  یکی دیگر ویژگی های منحصر به فرد لیزر فوتونا  SP dynamis میتوان به MATRIX VIEW اشاره کرد که این سیستم قادر به اندازه گیری دمای پوست در هنگام درمان برای افزایش ایمنی و دقت در درمان  می باشد .

یکی دیگر از ویژگی های لیزر فوتونا  SP dynamis  تعدد عرض پالس های منحصر به فرد در این دستگاه می باشد که به واسطه همین عرض پالس ها  تنوع درمان توسط این دستگاه امکان پذیر می شود ، از جمله عرض پالس های منحصر به فرد لیزر  فوتونا می توان به عرض پالس های  ; SMOOTH  .FRAC3 ; PIANO ; VERSA اشاره کرد ، که قابلیت دسترسی به عمق نفوذ های مختلف در زمینه جوانسازی و درمان را برای متخصصین فراهم می کند.

درمان توسط طول موج Er: YAG (2940 nm)  لیزر فوتونا به دو روش  متفاوت انجام می شود ، روش اول درمان لیزر فوتونا توسط طول موج Er:YAG   درمان تهاجمی می باشد که لایه برداری و برداشت عمیق روی پوست بیمار انجام می شود .روش دوم درمان لیزر فوتونا توسط طول موج Er:YAG از طریق عرض پالس SMOOTH  می باشد که علی رغم ذات تهاجمی لیزر Er:YAG درمان کاملا غیر تهاجمی انجام می شود .

درمان های مختلفی توسط  طول موج Nd: YAG(1064 nm  )لیزر فوتونا قابل انجام است. طول موج  Nd:YAG( 1064 nm) به دلیل وجود عرض پالسهای منحصر به فرد که عمق نفوذ های مختلفی را به همراه دارند طیف گسترده ای از بیماری های پوستی قابل انجام می باشند .

عرض پالس PIANO  لیزر فوتونا که عمق نفوذ بالایی دارد در درمان چربی سوزی و سفت سازی بافت موثر است .

وجودعرض پالس FRAC3 لیزر فوتونا را به عنوان تنها فراکشنال 3 بعدی موجود در لیزر های دنیا معرفی کرده است.

عرض پالس VERSA  لیزر فوتونا برای درمان بیماری عروقی و آکنه فعال کاربرد دارد.

معرفی درمان های کلیدی لیزر فوتونا :

محبوب ترین درمان جوانسازی لیزر فوتونا درمان جوانسازی چهار بعدی  میباشد.

جوانسازی چهار بعدی یک درمان  غیر تهاجمی می باشد نیازی به دوره نقاهت نمی باشد .

طول دوره درمان جوانسازی چهار بعدی بین 3 تا 5 جلسه می باشد که هر جلسه درمان جوانسازی چهار بعدی دارای 4 مرحله می باشد ، مرحله اول درمان جوانسازی چهار بعدی با طول موج Er:YAG و با عرض پالس SMOOTH می باشد در این مرحله گرمادهی ملایم از داخل بافت دهان که منجر به انقباض کلاژن ها و بهبود حالت شل بودن پوست و حجم دهی شده و باعث لیفت پوست در ناحیه خط خنده می گردد ، مرحله دوم درمان جوانسازی چهار بعدی با طول موج Nd:YAG و عرض پالس FRAC3 می باشد که در این مرحله با تاثیر بر لایه های زیرین پوست و تکمیل تاثیر مرحله خط خنده باعث بازگرداندن استحکام بافت پوست می شود .مرحله سوم درمان فوتونا چهار بعدی با طول موج Nd: YAG و عرض پالس PIANO  که در این مرحله از درمان با گرمادهی به عمق پوست از روی پوست باعث حجم دهی و لیفت پوست می شود. مرحله چهارم درمان جوانسازی چهار بعدی با طول موج Er:YAG  هست که در این مرحله از درمان لایه برداری سطحی انجام می شود. که موجب جلادهی پوست و ظاهر شفاف و بهتر آن می گردد.

از دیگر درمان های لیزر فوتونا SP dynamis می توان به رفع جوش های قرمز ، کوچک کردن غبغب ، رفع چروک کنار چشم ، درمان ریزش مو ، رفع جای جوش ، بخیه ، اسکار سوختگی ، درمان قارچ ناخن ، حجم دهی لب بدون تزریق ، درمان خروپف و رفع ترک های پوستی قرمز و سفید اشاره کرد .

لیزر Star walker کمپانی فوتونا  از خانواده لیزر های Q –switched و بهترین گزینه برای پاک کردن تاتو و از بین بردن لک های پوستی میباشد. پاک کردن تاتو بسته به رنگ ، محل و زمان انجام تاتو و عوامل دیگر می توانند بین 3 تا 5 جلسه زمان ببرد . بین جلسات درمانی فواصل منظمی وجود دارد تا پوست فرصت التیام و پاکسازی رنگدانه های تاتو را داشته باشند.

لیزرهای  Q-switched بسیار ایمن و کم عارضه هستند .

همچنین از جمله کاربردهای دیگر لیزر Star walker  کمپانی فوتونا می توان به رفع کک و مک پوست بدن و صورت ، رفع لک قهوه ای پوستی و رفع خال های مادرزادی مسطح بدن و صورت اشاره کرد .

لیزر Light walker  کمپانی فوتونا پرقدرت ترین و پرسرعت ترین دستگاه لیزر دندانپزشکی مجهز به دو طول موج Er:YAG 2940 nm  و Nd:YAG 1064 nm جهت درمان بافت درمان ، لثه ، ریشه ، جراحی دهان ، ایمپلنت ، ارتودنسی ، سفید کردن دندان ، درمان خرو پف می باشد .

از جمله مزایای استفاده از لیزر Light Walker کمپانی فوتونا در دندانپزشکی می توان به برداشتن پوسیدگی با حفظ بافت سالم دندان ، حداقل لرزش و صدا در درمان های ترمیمی لیزر دندانپزشکی ، بالا بردن  کیفیت درمان با کاهش میکروارگانیسمها در بافت دندان و لثه انجام درمان های ترمیمی بدون احساس درد و نیاز به بی حسی در اکثر موارد اشاره کرد .

همچنین در لیزر Light walker کمپانی فوتونا می توان جراحی بافت نرم بدون نیاز به بخیه ( در اکثر موارد) را انجام داد.

سفید کردن دندان با کیفیت عالی و بدون ایجاد حساسیت دندان بعد از بلیچینگ از جمله مزایای استفاده لیزر LightWalker فوتونا می باشد .

بهترین عملکرد در تمیز کردن کانال دندان با لیزر فوتونا که برای دندانپزشکان مورد رضایت بسیار می باشد .

تسریع زمان بهبودی بعد از درمان لیزر فوتونا قابل مشاهده می باشد .

Scroll to Top